Letní otevírací doba prodejen: 11:00-17:00.

Není ponožka, jako ponožka

Od ponožek chceme asi všichni 3 zákadní věci. aby vydržely, aby dobře vypadaly a aby nestály moc a aby Vám nepřepůlili nohy jako takový 4 bonusový nárok na tak obyčejnou věc, jako jsou fusekle. Většina z nás se přiklání ke kompromisu kvalita vs. cena. Po více než 25 letech na trhu a se zkušenostmi v oboru jaké jsme za ty léta nasbírali, jsme pro Vás vyvinuli poctivé, české ponožky z těch nejlepších materiálů, které jsou na trhu k dostání. 

 

Tausig jako výrobce se zaměřuje na ponožky, které jsou ZDRAVOTNÍ. Nohu nejen, že nepřepůlí ale jsou vhodné jak pro osoby s křečovými žílami tak i pro diabetiky a prakticky všechny, kterým nohy natékají. Většina typů je připůstná i pro alergiky nebo osoby s atopickým exémem.

Zároveň jsou ponožky KVALITNĚ šité. Na jejich výrobu používáme opravdu kvalitní, certifikované nitě, které nejen že nedráždí pokožku, neobarvují boty ani nohy, ale také udrží tvar, nesrážejí se během praní a neprošoupou se Vám během pár nošení do síťky na špičkách ši patách.

V poslední řadě jsme tak trochu vlastenci. Nemusíme přemýšlet kam vložit označení naší země, tak aby Vás to zmátlo. Naše firma je česká, ponožky jsou navrženy českými návrháři (no, navrhli jsme si je sami), a jsou zároveň upleteny čechy přímo v čechách. S každou zakoupenou ponožkou jste tudíž dali práci dalšímu z nás, tady doma, ale a zároveň jste pomohli upadajícímu domácímu průmyslu.

Ponožky Tausig nejsou obyčejné ponožky, jsou to ponožky vymyšlené do nejmenších detailů, upletené jak nejlépe je to v dnešní době možné. Zkrátka mají svojí hodnotu, kterou jsme Vám právě popsali. 

To je naše vize, se kterou Vám chceme vyjít vstříc vůči Vašim požadavkům na výdrž, cenu a kvalitu. 

Nikdy neprodáme tolik ponožek, jako konkurenční prodejci, neboť to by znamenalo orientaci na zisk, a ne na kvalitu. Naše firma - Tausig, ponožky a punčocháče nabízí celé spektrum prodktů od obyčejných až po značkové zboží. Svojí řadu ponožek ovšem vyrábíme proto, že nás to baví. V době, kdy jsem začali vyrábět z jádrové příze (náš coregarn), jen málo lidí v ČR tušilo, co to jádrová příze vlastně je. 

Bavlněné ponožky?

Chcete bavlněné ponožky? Naše jsou z coregarnového vlákna, obsahují 97 % bavlny. Ty tři procenta obsahuje pouze elastan, který je kompletně ovinut bavlnou a tak do kontaktu s pokožkou přichází pouze čistá bavlna. Jsou vhodné pro alergiky, diabetiky i křečaře. Naše módní, zdravotní ponožky jménem Coregarne. Dále můžeme nabídnout ponožky Pure, se kterými jsme se vrátili ke tradičnímu způsobu úpletu s volným žebrovaným lemem a složením 95% bavlny.

Nebo dáte přednost klasice? Tím padém Vám budou vyhovovat ponožky Klasik, které mají bavlny "jen" 80 %, zato mají neskutečnou výdrž."

Zdravotní ponožky?

Pokud hledáte ponožky zdravotní, hledáte buď ponožky ze 100% bavlny nebo ponožky s volným lemem! A nebo kombinaci obojího. Takové nároky můžeme splnit zejména ponožkami Coregarn, jež jsou ještě lepší, než čistá bavlna. Lépe drží a hlavně i vydrží. Ještě volnější lem mají ponožky Pure, které mají 95% bavlny a žebrovaný lem bez gumiček.

Pokud hledáte ponožky s co nejvolnějším lemem, vyzkoušejte naše ponožky MEDIK! Nejvolnější ponožky jsou ty, které žádný lem nemají a to jsou právě naše Mediky!

Bambusové ponožky?

Ti z Vás, kteří mají v oblibě bambusové vlákno ví, že bambus je pěkný, hebký, měkký a příjemný materiál, který má lehce antibakteriální účinky. Ti pokročilejší si všimli, že se ve skutečnosti jedná o viskózu z bambusu a jemnost a hebkost je daná právě viskózou. 

My jsme se rozhodli použít pro výrobu ponožek tohoto typu viskózu z buku, která má oficiální označení modal. Vzhledem k tomu, že se rovněž jedná o přírodní materiál, rovněž viskózu - jeho vlastnosti jsou naprosto identické s vlastnostmi bambusových vláken, ovšem pouze s tím rozdílem, že ponožky z modalového vlákna jsou pevnější a odolnější a neprošoupou se Vám na patě a špičkách tak snadno jako právě bambus!

Bambusová viskóza je popravdě levnější, proto ji tak často výrobci rádi používají, ale my věříme, že kvalita by měla vítězit nad cenou.

Sportovní ponožky? 

Není sportovní ponožka, jako sportovní ponožka. Podíváte-li se na složení, poznáte rozdíl hned. Sportovní ponožky se dělí na mnoho typů, žádný není právem upravený. Proto jsme se rozhodli ponožky pro Vás rozdělit podle jejich funkčnosti, což je většinou důvod, proč si je kupujete.

Chcete aby Vám odváděli ideálně pot? Aby Vaše noha byla v suchu, nevznikali Vám puchýře? Možná Vás to překvapí, ale když zjistíte, že je ponožka z větší části bavlněná, není to ponožka pro Vás. Hledáte funkční ponožku a ta se vyznačuje vysokým podílem umělých (funkčních) vláken.

50 % polypropylenu? Není nic lepšího, co byste na etiketě vzadu chtěli najít - pokud chcete funkční ponožku, se kterou chcete dosáhnout vyšších sportovních výkonů.
80 % bavlny? Ano, i to může být sportovní ponožka, ale my ji označujeme pracovním názevem "Relaxační sportovní ponožka." Takovou ponožku na noze chcete, pokud se do toho nehodláte "opřít." Při námaze se totiž začnete potit (to je přirozený lidský proces, který žádná ponožka neodvrátí) a právě v ten okamžik bavlna pot nasaje a udrží si ho. Vlhká ponožka se začne třít o nohu a za chvíli Vás začně tlačit puchýř. 

Je toho mnohem víc, o co bychom se s Vámi rádi podělili, ale prozatím skončíme tady...

Stále pro Vás připravujeme něco nového, tak neváhejte a přijďte vyzkoušet českou pletařskou kvalitu a podpořte čský pletařský průmysl, aby se postavil zpátky na vlastní nohy a přestal dovážet zboží z ciziny!

S pozdravem, 
kolektiv Tausig