Letní otevírací doba prodejen: 11:00-17:00.

Náš ponožkový příběh

Jak naše firma vznikla? Jak jsme se propracovali ke všemu co dnes o ponožkách víme a předevšímk vlastní výrobě? To vše v našem malém zavzpomínání.

Náš ponožkový příběh

… Psal se počátek 90. let, ve vzduchu byla cítit sice ještě porevoluční euforie, ale věcí byl stále ještě nedostatek, což pro rozené obchodníky znamenalo mnoho příležitostí. Naše paní majitelka, paní Tausigová, měla od počátku jasnou vizi: chtěla mít specializovanou prodejnu. Zpočátku zvažovala kvalitní košile, jenomže ty vyžadovaly značně vysoký kapitál. Nakonec tedy padla volba na punčochové zboží. V době, kdy ženy ještě běžně musely chodit se svými punčochami ke správkářům, se na nákladovém nádraží Žižkov, u zastávky tramvaje, kdysi rušné ulice, stavěla z přepravního kontejneru, naše první specializovaná prodejna ponožek a punčochového zboží. 

< Prodejna na Želivského (pohled z ulice) >

... Dnes, po téměř 30 letech, se zdá až nemožné jak se do tak malé budky dokázalo vejít tolik zboží, pult s prodavačkou a ještě zákazníci .Byla to první prodejna svého druhu v Praze, a od samotného počátku jsme si kladli za cíl nabízet svým zákazníkům co nejširší sortiment. Po tehdy malé Praze se to samozřejmě rozkřiklo a fronty před prodejnou neustávaly. 

< Prodejna na Želivského (prodejní pult) >
<
 Prodejna na Želivského (prodejní regál) >

V roce 1999 jsme otevřeli další prodejnu, v centru Prahy (na rohu Vodičkovi a Školské ulice), do které můžete zavítat i dnes. V roce 2005 jí následovala prodejna na Stírkce v roce 2008 prodejna na Vinohradské třídě. Jsme velice hrdí na to, že se k nám zákazníci (už po druhou generaci) s důvěrou pravidelně vrací, i na spolupráci s velkými institucemi. 

V současné době jsou PONOŽKY TAUSIG malou rodinnou firmou, která provozuje síť specializovaných prodejen, ve kterých nabízí PONOŽKY VLASTNÍ VÝROBY, punčochové zboží od velikosti (2) S do velikosti (6) XXL a ponožky od kojeneckých velikostí až po nadměrné pánské (52/54).  

NAŠE PRODEJNY naleznete na každé z linek pražského metra, blízko tramvajových zastávek. Pro mimopražské je k dispozici náš e-shop.