Zimní punčocháče

Je tu opět podzim a s ním i čas pro obnovu našeho šatníku, doplnění nových punčocháčů - černá je základ, ale jak se vyznat v typech? Především pomocí síly (počet DEN) nebo materiálu. Pokud jste četli náš článek o hydrofilních a hydrofobních materiálech, tak získáte výhodu v rozhodování, ale nejlepší je stejně si je vyzkoušet na vlastní kůži. Na prodejnách k tomuto účelu máme k dispozici vzorníky materiálů, ale s nákupem přes internet je to horší, proto Vám dáme pár tipů.

Mikrovlákno je základ

Co se týče mikrovlákna každý by ho měl mít v šatníku jako železnou zásobu, Je v podstatě jedno, jestli zvolíte pučnocháče řady Rosalia (Gatta) Nebo Satin (Veneziana). Ve svém základu 40 DEN jsou tyto černé punčocháče lehce průsvitné na kolenou a stehnech, nabízí se ovšem ale i v dalších odstínech. Rosalia v dalších cca 20 barvách a Satin má barev dokonce 40, je tedy z čeho vybírat. Unosíme je prakticky po celý rok, od podzimu do jara. 

Aktuální barvy pro PODZIM 2021mikro40-barvy2021

Silnější verzi klasického mikrovlákna nabízíme v síle 60 den: Rosalia 60, která vhodné na chladná období - říjen/listopad, kdy se raní teploty pohybují až k nule. Jsou lehce průsvitná v kolenou. Verze Rosalia 100 je zcela neprůhledná, pevná a doporučuje se na celou zimu. 

Pokud si chcete dopřát luxus - můžete místo základního mikrovlákna vyzkoušet řady SATTI MATTI nebo FLORENCE. Satti Matti, jak již název napovídá jsou zcela matné, neprůhledné punčocháče s vysokou elasticitou a saténovým povrchem. Rozdíl se pozná na první dotek. Platí zde opět, čím vyšší počet DENů, tím silnější punčocha. Punčocháče FLORENCE se vyznačují taktéž vysokou průžností, ale jsou oproti Satti Matti lehce do průhledna a do lesku - a to v obou verzích. Jak 50 den, tak 100 den. Obě řady mají bavlněný klínek pro vyšší komfort při nošení a jejich sedy jsou bez zesílení, proto je lze obléct pod kraťasy nebo pod vykrojené sportovní dresy.

Bavlna

 Bavlna je je měkký a jemný, zároveň také poddajný, pevný a pružný materiál. Má velmi dobrou savost potu a je prodyšná. Je příjemná na dotyk, citlivá pokožka ji velmi dobře snáší. A protože se jedná o tradiční materiál, můžete si vybrat i bavlněné verze:

  • Klasické bavlněné punčocháče (Wola): Takové si pamatujete z dětství, nejsou sice s kšandami, ale jsou z hrubé ponožkové bavlny.
  • Cotton (Penti): Je kompromisem mezi tradiční bavlnou a mirovláknem. 40 % bavlny a 60 % mikrovlákna zaručuje pružnost, eleganci a přesto mají vysoký podíl bavlněného vlákna (vzhledem ke své síle cca 50 DEN).
  • Extra cotton (Penti) je podobné, ale podíl je zde opačný, a to: 60 % bavlny, 40 % mikrovlákna. tyto punčocháče jsou sílou přesně mezi výše uvedenými- ani silné ani slabé. Síla zhruba 70 DEN.

Bambus

Bamboo (Penti) 

Vlna

Nejteplejší punčocháče jsou samozřejmě s příměsí vlny. V naší nabídce najdete třeba Angora (Penti). Vlákno je kombinací ovčí vlny s angorou, základ je ovšem z polyakrylu. Díky tomu jsou krásně měkké, hebké a vůbec nekoušou.