Délka ponožek - jaké zvolit?

Některé jsou kratší, jiné vyšší. Pod kotník či nad kotník? Na lýtko, ke kolenu, na špičku  prstů… Je jich zkrátka dost. Tak jaké jsou Vaše nejoblíbenější?

delky ponozek

K létu rozhodně patří kontíkové ponožky. Věděli jste, že existuje několik verzí? Mají různá ozačení, vybírejte je především podle bot (a pohodlnosti). 


Snímek obrazovky 2022-04-20 v 15.03.09 U nás na e-shopu můžete požadovanou délku vyhledávat pomocí filtru na levém boku našeho e-shopu!

Filtr se zobrazuje v každé kategorii a pomůže Vám vybrat ponožky podle Vašich požadavků, nejen podle délky, ale také podle materiálu i značky! 

  


SNEAKER vs. LOW CUT:

Jsou typické koníčkové ponožky, které koupíte téměř v každém obchodě s oblečením. SNEAKER je “nižší” kotníková délka, shodná s lemem tenisek tak aby nevyčnívala, ale zároveň aby pokryla veškerou plochu ponožky uvnitř boty. KURZSTRUMPF (angilicky LOW CUT) jsou “vyšší” až ke kotníku nebo lehce přes. Je to ideální varianta do vyšších bot (např. trekových). Nejoblíbenější ponožky z naší nabídky jsou od německé firmy RS: 

sneaker kurzstrumf

NEVIDITELNÉ PONOŽKY

také zvané mokasiny (německy fuglige) jsou typy, které jak již název napovídá, jsou hodně vystřižené. Mohou být do conversek nebo mokasín. Většinou jsou unisexové (univerzální jak pro pány, tak pro dámy).

 neviditelné mokasin

ŤAPKY

Kolik je typů bot  - tolik druhů je ťapek. Můžete najít otevřenější, uzavřenější - nebo vykrojené jen na patu a špičku. Výjimkou nejsou ani pouze návleky na špičku, které využijete jak u bot s otevřenou patou nebo do pantoflí. Možností je několik a všechny najdete v kategorii ŤAPKY a BALERÍNY

Klasické (RiSocks) Vykrojené (Wola) bezešvé (yo!) krajkové (Magnetis) Pánské (Conte)
49 Kč 85 Kč 79 Kč 89 Kč 99 Kč

 

Klasické ponožky

mají tři základní délky:

  • Klasická - výška ponožky = délka chodidla. 
  • Zkrácená - výška ponožky = 2/3 délky chodila
  • Prodloužená - výška ponožky = délka chodila + 1/3

Proč se ponožky pletou v tolika verzích? Protože každý preferuje něco jiného. Klasická délka je nezbytná k formálnímu oblečení, ale oblíbená pro běžné neošení. Nehodí se, aby z kalhot se sakem a kravatou koukala holá noha. Hlavně když pánové sedí v křesle a nebo si hodí nohu přes nohu.
Obliba zkrácených ponožek má také své opodstatnění. Spousta z nás nosí skinny jeans, legíny a délka ponožek nad kotníky je tak postačující. Pohodlně se oblékají a ponožky se nezařezávají, nekloužou po nohou. Jsou pohodlné. Prodloužená délka je naprosto nezbytná pro tanečníky a často ji pánové volí pro formální událostí, tak aby měli jistotu, že budou ponožky dostatečně vysoké (zejména ti s velikostí 46 a více).

A malá otázka nakonec!

Jak vysoké mají být nadkolenky?
Těsně nad koleno? Nebo do jedné třetiny stehna?