Po dvaceti letech na trhu a se zkušenostmi v oboru jaké jsme za ty léta nasbírali, jsme pro Vás vyvinuli poctivé, české ponožky z těch nejlepších materiálů, které jsou na trhu k dostání. 

Bavlněné ponožky?

Chcete bavlněné ponožky? Naše jsou z coregarnového vlákna, obsahují 97 % bavlny. Ty tři procenta obsahuje pouze elastan, který je kompletně ovinut bavlnou a tak do kontaktu s pokožkou přichází pouze čistá bavlna. 

Jsou vhodné pro alergiky, diabetiky i křečaře. Naše módní, zdravotní ponožky jménem Coregarne.

Bambusové ponožky?

Ti z Vás, kteří mají v oblibě bambusové vlákno ví, že bambus je pěkný, hebký, měkký a příjemný materiál, který má lehce antibakteriální účinky. Ti pokročilejší si všimli, že se ve skutečnosti jedná o viskózu z bambusu a jemnost a hebkost je daná právě viskózou. 

My jsme se rozhodli použít pro výrobu ponožek tohoto typu viskózu z buku, která má oficiální označení modal. Vzhledem k tomu, že se rovněž jedná o přírodní materiál, rovněž viskózu - jeho vlastnosti jsou naprosto identické s vlastnostmi bambusových vláken, ovšem pouze s tím rozdílem, že ponožky z modalového vlákna jsou pevnější a odolnější a neprošoupou se Vám na patě a špičkách tak snadno jako právě bambus!

Bambusová viskóza je popravdě levnější, proto ji tak často výrobci rádi používají, ale my věříme, že kvalita by měla vítězit nad cenou.

Sportovní ponožky?

Není sportovní ponožka, jako sportovní ponožka. Podíváte-li se na složení, poznáte rozdíl hned. Sportovní ponožky se dělí na mnoho typů, žádný není právem upravený. Proto jsme se rozhodli ponožky pro Vás rozdělit podle jejich funkčnosti, což je většinou důvod, proč si je kupujete. Chcete aby Vám odváděli ideálně pot? Aby Vaše noha byla v suchu, nevznikali Vám puchýře? Možná Vás to překvapí, ale když zjistíte, že je ponožka z větší části bavlněná, není to ponožka pro Vás. Hledáte funkční ponožku a ta se vyznačuje vysokým podílem umělých (funkčních) vláken.

50 % polypropylenu? Není nic lepšího, co byste na etiketě vzadu chtěli najít - pokud chcete funkční ponožku.

80 % bavlny? Ano, i to může být sportovní ponožka, ale my ji označujeme pracovním názevem "Relaxační sportovní ponožka." Takovou ponožku na noze chcete, pokud se do toho nehodláte "opřít." Při námaze se totiž začnete potit (to je přirozený lidský proces, který žádná ponožka neodvrátí) a právě v ten okamžik bavlna pot nasaje a udrží si ho. Vlhká ponožka se začne třít o nohu a za chvíli Vás začně tlačit puchýř.

Je toho mnohem víc, o co bychom se s Vámi rádi podělili, ale prozatím skončíme tady...

Na podzim 2016 jsme pro Vás připravili nové barevné edice našich ponožek, tak neváhejte a přijďte vyzkoušet českou pletařskou kvalitu a podpořte čský pletařský průmysl, aby se postavil zpátky na vlastní nohy a přestal dovážet zboží z ciziny!

S pozdravem, 
kolektiv Tausig