logo tausig

Tausig - ponožky a punčocháče 

Rodinná firma založená roku 1994 manželi Tausigovými. 

Za dobu svého působení na trhu jsme se jako firma dostali do kontaktu s různými výrobci a distributory z celé České republiky a větší části kontinentu. Mezi našemi prvními značkami byly ryze české značky zvučných jmen jako např. Aries, Bapon, Trepon, Elite, Evona, Loana, Lonka, Novia a další. S některými spolupracujeme dodnes! Mezi naše nejsilnější partnery patří firmy Aries (ČR) Gatta (PL), Omsa (IT), RS (DE), FIORE (PL) a další. 

Zaměřujeme se hlavně na prodej v kamenných obchodech, jejichž adresy a otevírací doby si můžete najít o pár kliknutí dále. E-shop funguje pouze jako podpůrný prodejní kanál, kde bude nabídka zboží zatím omezená. 

E-shop - v současné době v rekonstrukci

Navštivte naše kamenné prodejny na Praze 1 - Starém městě, Praze 3 - Žižkově či Praze 8 - Kobylisích! 

Vlastní výroba

Od roku 2015 jsme započali vlastní výrobu ponožek, které se můžou pochlubit odpovídající tou nejlepší kvalitou materiálu a úpletu, které jsme pro Vás za dobu své existence mohli vyvinout.

 Od ponožek chceme asi všichni 3 zákadní věci. aby vydržely, aby dobře vypadaly a aby nestály  moc a aby Vám nepřepůlili nohy jako takový 4 bonusový nárok na tak obyčejnou věc, jako jsou fusekle. Většina z nás se přiklání ke kompromisu kvalita vs. cena. 

Tausig jako výrobce se zaměřuje na ponožky, které jsou ZDRAVOTNÍ. Nohu nejen, že nepřepůlí ale jsou vhodné jak pro osoby s křečovými žílami tak i prodiabetiky a prakticky všechny, kterým nohy natékají. Většina typů je připůstná i pro alergiky nebo osoby s atopickým exémem.

Zároveň jsou ponožky KVALITNĚ šité. Na jejich výrobu používáme opravdu kvalitní, certifikované nitě, které nejen že nedráždí pokožku, neobarvují boty ani nohy, ale také udrží tvar, nesrážejí se během praní a neprošoupou se Vám během pár nošení do síťky na špičkách ši patách.

V poslední řadě jsme tak trochu vlastenci. Nemusíme přemýšlej kam vložit označení naší země, tak aby Vás to zmátlo. Naše firma je česká, ponožky jsou navrženy českými návrháři (no, navrhli jsme si je sami), a jsou zároveň upleteny českými občany přímo v čechách. S každou zakoupenou ponožkou jste tudíž dali práci dalšímu z nás, tady doma, ale a zároveň jste pomohli upadajícímu domácímu průmyslu.

Ponožky Tausig nejsou obyčejné ponožky, jsou to ponožky vymyšlené do nejmenších detailů, upletené jak nejlépe je to v dnešní době možné. Zkrátka mají svojí hodnotu, kterou jsme Vám právě popsali. 

To je naše vize, se kterou Vám chceme vyjít vstříc vůči Vašim požadavkům na výdrž, cenu a kvalitu. 

Nikdy neprodáme tolik ponožek, jako konkurenční prodejci, neboť to by znamenalo orientaci na zisk, a ne na kvalitu. Naše firma - Tausig, ponožky a punčocháče nabízí celé spektrum prodktů od obyčejných až po značkové zboží. Svojí řadu ponožek ovšem vyrábíme proto, že nás to baví. V době, kdy jsem začali vyrábět z jádrové příze (náš coregarn), jen málo lidí v ČR tušilo,  co to jádrová příze vlastně je. 

Více o výrobě a technologii výroby v připravovaném blogu.jak se píše v našem sloganu: "od Tausiga ponožky, to nejlepší na nožky!"